Taşkın Koçak

Hakkımda

Taşkın Koçak

Taşkın Koçak Kimdir?

1972 Ardahan doğumlu olan Taşkın Koçak, gençlik yıllarını Kocaeli’nde geçirmiştir. Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme bölümlerinden mezun olan Koçak, eğitimini Hollanda’da Avrupa İslam Üniversitesi İlahiyat bölümünde tamamlamıştır.

Koçak, gençlik yıllarında birçok sosyal ve siyasal oluşumun içerisinde aktif rol almıştır. 1999 yılında İstanbul’a yerleşen Koçak, o dönemde aile şirketini kurarak iş hayatına atılmıştır. “Palmiye Koçak Mobilya Dekorasyon” ve “Palm Bilişim ve Yazılım Teknolojileri” şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Koçak, bu şirketlerle 75 ülkeye ihracat yapmaktadır.

İş hayatının yanı sıra, Koçak’ın sosyal girişimlerde de önemli bir yeri vardır. Türkiye Düşünce Platformu’nun (TÜDP) Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Koçak, bu platformda akademisyenler, siyasetçiler, bürokratlar, hukukçular, gazeteciler, yazarlar ve birçok iş insanı ile birlikte çalışmaktadır. TÜDP, 22 meclis ve 4000 üyeden oluşan bir yapıya sahiptir.

Koçak, Âdem ve Havva Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmekte olup, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında bazı haber sitelerinde ve gazetelerde köşe yazarlığı yapmaktadır. Teknoloji, ekonomi ve İslam’i meselelerle ilgili pek çok yazısını kendi kişisel internet sitesinde yayınlayan Koçak, bu alanlardaki görüşlerini ve analizlerini geniş kitlelerle paylaşmaktadır.

Taşkın Koçak Kimdir?

Taşkın Koçak 1972 yılında Ardahan’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmı ve gençlik yılları Kocaeli’nde geçti. Anadolu Üniversitesi’nde Dış Ticaret ve İşletme bölümlerinden mezun oldu. Ayrıca Hollanda’da bulunan Avrupa İslam Üniversitesi’nde İlahiyat bölümünü tamamladı.

Koçak, gençlik yıllarında sosyal ve siyasal birçok oluşumda görev aldı. 1999 yılında İstanbul’a yerleşerek bugün de faaliyetlerine devam eden aile şirketini kurdu. Koçak’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdüğü “Palmiye Koçak Mobilya Dekorasyon” ve “Palm Bilişim ve Yazılım Teknolojileri” şirketleri günümüzde 70 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Aktif iş hayatının yanı sıra halihazırda birçok sosyal girişime de öncülük eden Koçak, Türkiye’nin önemli şahsiyetlerinden oluşan Türkiye Düşünce Platformu’nun (TÜDP) Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapmaktadır. Kurulduğu günden bugüne sürekli büyüyen ve alanında başarılı, akademisyen, ilim erbabı, siyasetçi, bürokrat, hukukçu, gazeteci, yazar ve birçok iş insanı yer aldığı TÜDP, 18 meclis ve 2500 kişiden oluşmaktadır. Koçak, ayrıca Âdem ve Havva Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Bunun yanı sıra, Yeni Akit Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Gündeme ve hayata dair pek çok konu, İslami meseleler, teknoloji ve ekonomi ile ilgili kaleme aldığı yazılarını kendi kişisel internet sitesinde yayınlamaktadır.